MURELIKUD KOERAD: 
TÄNAVAMUREDE KONTAKTKURSUS

Individuaalse lähenemisega kursus treeneri juhendamisel
ärevatele, pelglikele ja reaktiivsetele koertele

Järgmine kontaktkursus alustab augustis 2024!

Kursusega liitumiseks soeta algajate veebimaterjalid ja vajuta nuppu, et täita registreerimisvorm:

Murelike koerte kontaktkursus pakub individuaalkonsultatsioonide väärtust süvakoolituse formaadis. See tähendab, et kursuse lõpuks on meeleheitel murekoera omanikust saanud päriselt oma koera tugiisik ja ekspert!

"Mind toetas väga trenni positiivne õhkkond ja see, et treener keskendus ainult ühele või kahele koerale. Viimastes tundides tundsin, et saan enamikes olukordades oma koeraga hakkama ja olen palju enesekindlam. Norman jalutab palju rahulikumalt ja ka enamikest koertest saame rahulikult mööda. Kõik harjutused trennide jooksul olid igati praktilised ja teen neid jalutuskäikude ajal ikka edasi. "


Riina ja kuldne retriiver Norman

"Koer võtab maiuseid! Varasemalt teda need ei huvitanud ja ausalt öeldes ma ei pakkunud ka, sest miks neid kaasas tassida, kui ta niikuinii ei söö. Kontakt koeraga on muutunud oluliselt tugevamaks, samuti oskan aidata oma koera situatsioonides, mis talle rasked. Külalised saavad nüüd rahulikumalt olla, sest aitan oma koeral nendega tutvuda. Gerda on super treener ja inimene. Meeldis, et ta trennis alati leidis midagi, mis tuli hästi välja ja kiitis. Selline suhtumine aitab hoida motivatsiooni, et edasi liikuda paremuse poole. Aitäh!"

Marge ja thai ridgeback Mei

"Kursus oli väga vajalik ning treeningutel lähtuti koera vajadustest (asukoht, distants jms). Väga meeldis kodukülastus. Saime enda koera jaoks keskkonna paremaks muuta ning häid nippe, kuidas toimida, kui tulevad külalised. Koer muutus rahulikumaks, treeningute ajal hakkas paremini toimima kontakt. Minu jaoks üks parimaid hetki oli see, kui saime 6-aastase õelapsega kogu nädalavahetuse koos veeta ilma, et koer oleks haukunud või üritanud hammustada, see oli minu jaoks väga oluline. Gerda oli igatpidi super ja aitas palju! Aitäh!!"

Mairi ja segavereline Mila

"Heade maiustega on võimalik ka karud tantsima õpetada! Sain häid ideid murekohtade vähendamiseks ning hakkasin paremini mõistma koera käitumist. Treener Gerda on sõbralik, julgustav, konkreetne. Väga kasulik koolitus, julgen soovitada ka teistele!"

Ülle ja segavereline Donna

Murelike koerte algajate kontaktkursus ei ole grupitrenn. Kõik koerad alustavad individuaalsete trennidega ja jätkavad sobivusel tööd paarides, seega on trennis korraga max 2 koera, kes aitavad teineteisel harjutusi teha.  

Õpilased saavad valida, kas eelistavad treenida siin- või sealpool Tallinna ning valida endale sobivad ajad treenimiseks. Trennid toimuvad Tallinnas Pirita-Kosel, Lasnamäel või Mustamäel üks kord nädalas individuaalselt kokku lepitud aegadel. Trennid toimuvad õues avalikes kohtades, et kursusel õpitu üldistuks kergesti sinu ja su koera igapäevaellu. Trennid toimuvad teisipäevast laupäevani hommikustel ja õhtustel aegadel. Trenni aeg ja koht lepitakse kokku iga nädala alguses.


Kursus kestab 8 nädalat.
   
Kontaktkursuse hind on 600 eurot (+149 eurot veebikooli materjalid). Kursuse eest on võimalik tasuda kuni kolmes osas.  

Järgmine kontaktkursus alustab augustis 2024!

Kursusega liitumiseks soeta algajate veebimaterjalid ja vajuta nuppu, et täita registreerimisvorm:

Kontaktkursus on 8 nädalat individuaalset nõustamist ja tuge koerte ärevusprobleemide spetsialistilt, mille käigus saad:
   
✅ Sinu koera eripäradega arvestava treeningplaani
✅ Plaani, kuidas vähendada reaktsioone teie igapäevastel jalutuskäikudel (treener vaatab koos sinuga teekonna üle ja aitab leida lahendused kitsaskohtadele)  
✅ Vilumuse ärevat käitumist vähendavate harjutuste läbiviimises, kohtudes treeneriga igal nädalal silmast silma
✅ Põhjaliku arusaamise koerte kehakeelest ja sellest tuleneva oskuse efektiivselt ennetada või lahendada keerulisi olukordi
✅ Oskuse õpetada oma koera ka keerulisemates olukordades koostööd tegema
✅ Probleemilahendust koos treeneriga, kui sinu koer ei ole päris "nagu õpikus" ja üllatab teistsuguse käitumisega
✅ Võimaluse 24/7 pöörduda spetsiaalse Facebooki grupi kaudu treeneri poole abi saamiseks
✅ Õppida ja leida tuge inimestelt, kellel on sarnased väljakutsed  
✅ Motivatsiooni treenimiseks ja enesekindluse ootamatute olukordade lahendamiseks
✅ Liituda kursuse lõpus murelike koerte trenniklubiga, et jätkata treenimist iseseisvalt koos teiste kursuse läbinud koeraomanikega
   
NB! Kohalkäimise tundides ilma veebimaterjale ostmata ja läbi töötamata osaleda ei saa, sest kursuse praktilises osas on vaja hästi tunda veebikooli teooriat.

Kuidas käib töö murelike koerte algajate kursusel?

SAAME TUTTAVAKS

Esimesed tunnid toimuvad individuaalselt

Kohtume teie koeraga neutraalsel pinnal ja võimalikult ärritivabas keskkonnas, et saada kõigepealt tuttavaks. Selles tunnis saad sina rääkida oma koera muredest ja teie senisest teekonnast. Paneme paika esmase plaani.

Vaatame üle koera igapäevase olukorra

Räägime läbi kodus esinevad mured ja teeme vajadusel plaani koduseks haldamiseks. Teeme lühikese jalutustiiru kodu ümbruses, et teha plaan kitsaskohtade ja võimalike ohuolukordadega toime tulemiseks.

KODUVISIIT

TREENING

Treening toimib läbi vastutingimise

Õpetame preemiate abil ja esialgu suurel distantsil koerale, mida oodata ja kuidas käituda, kui nähtavale ilmub ärriti. Vähendame vahemaid ja tõstame raskusastet sinu koera tempos, et teid saadaks edu ja õnnestumine.

Hea treening eeldab igapäevaelu edukat haldamist

Veebikoolis analüüsime sinu koera igapäevaelu ja püüame leida just sinu koerale sobiva rutiini, et ta ei saaks harjutada ebasoovitavat käitumist ning puhkaks end trennide vahel ilusti välja.

RUTIINID

8 NÄDALAT KURSUST

Elukestev õpe

Aastaid harjutatud käitumine ei muutu 8 nädala jooksul täielikult, kuid meie kursuselt saadud baasoskuste, hoolika haldamise ja usina harjutamisega näed nende nädalate jooksul suuri edusamme ja oskad oma koera omal käel edasi treenida, et saavutada seatud eesmärgid.

Järgmine kontaktkursus alustab augustis 2024!

Kursusega liitumiseks soeta algajate veebimaterjalid ja vajuta nuppu, et täita registreerimisvorm:

Korduma kippuvad küsimused

See kursus sobib kõige paremini koertele, kes reageerivad agressiivselt, haukudes, tirides, tardudes või põgenemisvastega tänaval teisi koeri nähes. Kursusel õpitud meetoditest on abi ka teiste ärrititega töös, nagu inimesed või autod, kuigi selle probleemiga tegelemiseks tuleb õppijal arvestada suurema iseseisva töö hulgaga. Koertega, kelle ärevustase on püsivalt kõrge, ka koduses ärritivabas keskkonnas, soovitame enne kursusega liitumist käia koerte ärevushäiretele spetsialiseerunud veterinaari dr Anu Poopuu juures konsultatsioonis. Kahtluse korral kirjuta gerda[at]koertekoolkratt.ee või helista meile ja vaatame teie koera sobivuse koos üle.

Paljud koerad ei suuda süüa maiuseid, kui nende taluvuslävi on ületatud. Sellel kursusel töötame me allpool koera taluvusläve ja loome soodsad tingimused selleks, et koera oleks võimalik soovitud käitumiste eest ikkagi premeerida.

Murelike koerte kursuse esimesed 3 trenni on täiesti individuaalsed ning sealt edasi toimuvad trennid paarides selliselt, et sinu koera trennikaaslane on täpselt nii kaugel, kui sinu koerale vaja on. Seetõttu sobibki murekoerte kursus sellistele koertele, kes muidu (grupi)trennides toime ei tule.

Hoolikalt valitud trennipaariline on meie kursuse üks kõige suuremaid boonuseid. Sellises paaristrenni formaadis saavad murekoerte omanikud üksteist oma treeningteekonnal aidata, etendades teineteisele kontrollitud ärriteid. Paariline aitab alguses sinul ja sinu koeral harjutused selgeks õppida (turvaline ja "tellitud" ärriti võimaldab teha palju õnnestunud korduseid). Hiljem on paarilise eesmärk ka see, et koer harjub nägema teist koera vaateväljas pikemat aega. Tänu sellele saavad paljud meie õpilased soovi korral tulevikus tutvustada koera uute sõberkoertega, osaleda koeraüritustel ja matkadel ning liituda meelepäraste grupitrennidega.

Seni noorim murelike koerte kursusel osalenu on 4-kuune ja vanim 12-aastane. Koeraga töötamiseks ja tänu sellele teie kooselu paremaks toimimiseks ei ole kunagi liiga vara ega liiga hilja. Kui kahtled, võta meiega ühendust ja leiame koos sinu koerale sobivaima trenniformaadi.

Küsimustega võta julgelt ühendust, kirjutades gerda[ät]koertekoolkratt.ee (Gerda) või helistades tel 56569111 (Emma)

Saa tuttavaks murekoerte treeneritega

Emma Jäger

Koertekool Kratt asutaja
Murelike koerte veebi- ja kontaktkursuse looja

Emma on tegelenud koerte koolitamisega ligi 15 aastat ning otsesed kogemused isiklike koertega on teinud murelikest koertest tema südameasja. Emma on koos elanud nii segavereliste murekoertega kui ka muretuse tasemest sõltumata väga palju tõuspetsiifilist tööd ja teadlikku lähenemist vajavate koertega nagu tööliini siberi huskyd ja belgia lambakoer. Emma enda koerad on olnud kõikide Krati koolituste loomisel inspiratsiooniks ja "katsejänesteks".

emma[ät]koertekoolkratt.ee
tel 5656 9111

Gerda Kosk

Murelike koerte kontaktkursuse juhendaja

Gerda on spetsialiseerunud koerte probleemkäitumistele ja ärevushäiretele. Gerdal on 7 aastat kooselukogemust mureliku koeraga, põhjalik teoreetiline ettevalmistus ja 4 aastat praktilist töökogemust pelglike ja ärevate koertega. Treeneri rollis on Gerda jaoks oluline aus ja usalduslik suhtlus, koeraomaniku enesekindluse kasvatamine ning väikseimategi edusammude märkamine ja tähistamine.

gerda[ät]koertekoolkratt.ee