Usume, et treening saab olla leebe ja samas ka kiire ja efektiivne!

TURVALINE ÕPPEKOGEMUS

Kõik treeningud on üles seatud selliselt, et õpilase, tema koera, treeneri ja teiste elusolendite turvalisus oleks tagatud. See tähendab, et me ei kasuta riskantseid sunni- või karistusepõhiseid treeningmeetodeid. Samuti kasutame alati ettevaatusabinõuna turvavarustust ja ohuolukordi kõige efektiivsemalt ennetava võttena teadmist loomade käitumisest ja kehakeelest.

PERSONAALNE TUGI

Meie koolituste juurde kuulub alati rikkalik teooriamaterjal iseseisvaks õppeks. Igal meie õpilasel on võimalus suhelda treeneriga läbi spetsiaalse Facebooki grupi ja küsida kõiki käsiloleva kursuse raames tekkivaid küsimusi. Treening-grupid on teadlikult tehtud väga väiksed selleks, et iga õpilane saaks tunnis olles maksimaalselt treeneri tuge ja abi.

KÕIGE KAASAEGSEMAD MEETODID

Meie usume, et teooriat on võimalik täielikult mõista ainult läbi pratika. Seetõttu täiendavad meie treenerid ennast pidevalt nii teoorias, kui ka praktikas. See tähendab, et nad veedavad igal aastal igaüks sadu tunde õpilase rollis ja harjutavad oma mehaanilisi oskuseid paralleelselt ka oma loomade peal. Õppimiseks valime maailma tunnustatumate käitumisspetsialistide koolitused.

Meie treenerid:

Emma Jäger

Kooli omanik, kõigi koerakursuste autor ja treener-koolitaja

Mari Teras

Murekoerte ja sotsialiseerimiskursuse treener (lapsehoolduspuhkusel)

Laura Kiiroja

Kassikursuse autor ja juhendaja

Gerda Kosk

Murekoerte treener

Janne Varblane

Sotsialiseerimiskursuse ja murekoerte treener

Meie võrratu tiim:

dr Anu Poopuu

Meie veterinaarist konsultant loomade käitumise ja tervise teemadel

Mari Valgma

Meie konsultant koerte võimlemise ja füüsilise vormi valdkonnas

Ulvi Vaher

Meie raamatupidaja ettevõttest AU Raamat OÜ

Laura Pirso

Individuaalkonsultatsioonide treener

Triinu Sillamaa

Murekoerte ja sotsialiseerimiskursuse treeneri assistent

Koertekool Kratt tekkelugu

Koertekool Kratt sündis 2014 aastal mitme murekoera omaniku tungival nõudmisel. Neil oli suur mure oma reaktiivse koeraga ja kindel soov lahendada seda võimalikult loomasõbralikul viisil. Toona polnud aga Eestis lihtne leida koertekooli, kus keskendutakse 100% reaktiivsusprobleemi lahendamisele ilma koerale haiget tegemata või hirmu valmistamata. Samuti oli probleemiks see, et trennid peavad olema jätkuvad aga individuaalkonsultatsioonid on kliendile sellises mahus väga kulukas lõbu.

  Nii sündiski murelike koerte kursus: Teooriamaterjalid annavad õppijale mitmekülgsed ja olulised teadmised teemast. Paaristrennide formaat teeb treeningud individuaaltrennist soodsamaks. Kindel õppekava annab vajaliku järjepidevuse. Treeneriks inimesed, kes on ise oma reaktiivse koeraga sama treeningteekonna läbinud, milles õpilasi juhendab. Keerukamate juhtumite korral on nõu ja jõuga meile abiks käitumisele spetsialiseerunud veterinaar dr Anu Poopuu.  

Hiljem lisandusid meie õppekavva sarnastel looma emotsioone austavatel väärtustel rajanevad võimlemiskursused, kutsikakool, üksindusahastuse kursus ja isegi kasside oma kursus. Kõigile nende õpilastele said samamoodi osaks põhjalikud veebikooli materjalid ja juhendaja maksimaalne tugi.  

Mari Valgma juhendamisel toimunud võimlemiskursused olid ülipopulaarsed ja sealt sai abi sadu füüsiliste muredega koeri. Täna on Mari aga pühendunud täielikult oma ingliskeelsete kursuste läbiviimisele ja saavutanud sellega juba rahvusvahelise tuntuse (muuhulgas kuulub tema kursusel osalejate hulka nt tuntud koerte fitness treener Bobbie Lyons). Eestis Mari trennidesse enam tulla ei saa, kuid tõsine huviline leiab kindlasti ka ta ingliskeelse kursuse üles. Oleme Mari üle väga uhked!  

2018 aastast on Kratt osalenud projektis Käpp ja Käsi. See on ühiskondlik algatus, mille raames vanglast vabanenud valitud inimesed arendavad oma tööalaseid, sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskuseid, treenides professionaalse juhendaja suunamisel ning järelvalve all varjupaiga koeri. Käpp ja käsi on loonud lisaks muudele väärtustele võrratu kontakti koertekooli ja Varjupaikade MTÜ vahel.  

2020 aastal kordas Murelike koerte kursuse sünniloo mustrit meie uus projekt. Mitu Emma sõpra käisid tungivalt peale, et vaja oleks koolitust koera valiku teemal, et nad saaksid leida omale selle õige koera. Samuti panid aastad murekoertega tegelemist mõtlema, kuidas ometi saaks aidata inimesi ennetada neil ülejõu käivaid probleeme. Sest elu murekoeraga ei sobi kõigile. Paljud murekoerte omanikud on öelnud, et tegelikult tahtsid nad ju lihtsalt koera... aga said elukestva projekti. Kuna koera valikust sõltub, millised saavad olema sinu järgmised 12 aastat ja targaks koeravalikuks on vaja lihtsalt teadmisi ja oskuseid, siis nii see ainulaadne koolitus sündiski.

Kuidas sai Kratt nime?

Eesti folklooris on kratt tegelane, kes hangiti endale õnne ja rõõmu koju toomiseks. Krati peremees pidi uskumuse kohaselt olema talle hea ja õiglane peremees, kes ei koorma oma abilist liiga ahnete soovidega üle ega jäta teda ka jõude igavlema. Kui peremees neid tingimusi ei täitnud, pööras kratt tema vastu, hakkas pahandusi tegema ning lõpuks võis ka suurest pingest plahvatada.  

Koertega on üsna sarnased lood ja seepärast ongi loodud koertekool Kratt. Kõik meie kursused on üles ehitatud selliselt, et meie õpilased õpiksid olema  oma koerale head ja õiglased kaaslased ning saaksid seeläbi nautida oma sõprade seltsi täiel rinnal :).