Murelikud koerad - algajad

Veebiloengud koeraomanikele, kelle koerad kaotavad jalutades enesevalitsuse

Kursuse kokkuvõte

Kas sinu koer kaotab teisi loomi või muid ärriteid nähes pea ja hakkab haukuma või tirima? Tunned hirmu järgmise jalutuskäigu ees, sest kardad, et ei suuda teda kinni hoida ja ta võib muutuda ohtlikuks... rääkimata sellest, et see on füüsiliselt ja vaimselt sulle endale kurnav?

Kõige kindlam viis koera ärevat käitumist muuta, on muuta koera emotsioone!

See kursus on mõeldud neile, kelle koeral on hirmu- või ärevusprobleem mingi konkreetse ärriti suhtes. Sellise koera omanikud teavad, kui keeruline on leida endale harjutamiseks abilisi ning kuidas vahel on väga raske ise hinnata oma treeningplaani sobivust. Põhiosa kursuse õpilastest moodustavad teiste koerte suhtes pelglikult, agressiivselt või ülemeelikult käituvad koerad.

Meie treeneritel on kogemus rohkem kui 600 murekoeraga ja suure tõenäosusega oleme aidanud ka sinu koerale sarnast tüüpi murekoeri. Oma kliente nõustades jõudsime juba 2014 aastal selleni, et iga murekoer vajab edu saavutamiseks individuaalset lähenemist, süsteemset ja hästi organiseeritud treeningut ja tema omanik peab mõistma koera käitumist ja treeningtehnikaid une pealt. Murelike koerte kursus on selle avastuse tulem, sest see pakub individuaalkonsultatsioonide väärtust kursuse formaadis. See tähendab, et kursuse lõpuks on meeleheitel murekoera omanikust saanud oma koera tugi-isik ja ekspert!

Kursuse õppetöö toimub kahes osas:
1. TEOORIA OSA VEEBIKOOLIS
2. PRAKTILINE OSA GRUPITRENNI NÄOL  

Grupitrennis koha broneerimiseks tuleb eelnevalt osta veebikooli materjalid!  

REGISTREERIMISE INFO LEHEKÜLJE ALL OSAS!

Kursuse jooksul saab veebikooli õpilane:

  • Küsida materjalide osas nii palju nõu ja abi, kui ta vajab
  • Liituda meie õpilaste toetava ja infoküllase kogukonnaga Facebookis

Kursuse jooksul saab kontakt-tundidesse registreerinud õpilane:

  • Küsida materjalide või praktilise osa kohta nii palju nõu ja abi, kui ta vajab
  • Esitada ette antud kodused ülesanded
  • Liituda kursuse lõpus Murelike koerte trenniklubiga (Seal liigub palju täiendavat materjali ning on võimalus meie õpilastega koos iseseisvalt treenida

NB! Kohalkäimise tundides ilma veebimaterjale ostmata ja läbi töötamata osaleda ei saa, sest kursuse praktiline osa toetub veebikooli teooriale.

Triinu Sillamaa

Murekoera omanik

"Soovitan Krati koertekooli ja treener Marit kõigile, kes soovivad oma koeraga positiivse treeningu läbi saavutada suurepärast koostööd."
Olen väga tänulik Krati koertekoolile, eriti murelike treener Marile. Krati murelike kursusele tulin ülielava aastase labradoriga, kellega olime eelnevalt käinud juba kolmes koertekoolis (kutsikakoolis, kuulekuses), kus harjutuste õppimine tuli lihtsalt, aga koera tähelepanu saamine ja hoidmine oli peaaegu võimatu. Me igapäevased jalutuskäigud tähendasid ainult tirimist ning kodus oli pidev tähelepanu nõudmine koeruste tegemisega. Seda kõik hoolimata igapäevastest pikkadest jalutuskäikudest ja nn istu-lama treenimisest. Koer reageeris tirimise-hüppamise-haukumisega kõigele – inimesed, loomad, lõhnad, keskkond.
Kratis hakkasime koeraga samm-sammult õppima koostööd tegema, et saavutada lõpuks nauditavad jalutuskäigud ja koosolemised. Praeguseks oleme käinud aasta jooksul neljal mureliku kursusel ja jätkame aeg-ajalt ikka murelike trennide külastamist, et turvalises keskkonnas kinnistada enda ja koera oskuseid. Me jalutuskäigud on juba päris toredad. Eks tirimist ikka esineb, eriti kui vastu tuleb elav ja haukuv koer, aga koer ja ma ise juba teame, kuidas sellisest olukorrast võimalikult hästi välja tulla. Krati kursuste suur pluss on põhjalikud materjalid ja treeneri individuaalne lähenemine lähtuvalt iga koera ja omaniku vajadustest.
Ma olen saanud igale oma küsimusele vastuse ja murele lahenduse. Igas olukorras on treener Mari olnud ülitoetav ja rahulikult aidanud mul oma koeraga suurepärast sidet luua. Kahju on ainult, et ma ei tulnud oma koeraga kohe kutsikana Krati koertekooli. Ilmselt oleks meil enamus muresid olemata olnud.
 

Õppematerjalide tasu
(kontakt-tundidesse registreerimise eeltingimus):

Kohalkäimise tundidesse registreerimine

 Järgmised kontakt-tunnid algavad Oktoobris! Kirjuta oma osalemissoovist info[at]koertekoolkratt.ee

Kohalkäimise tundide hind on 230 eurot (+69 eurot veebikooli materjalid)
8 tundi, millest 1 on koduvisiit, 2 individuaaltrenni ja 7 paaristrenni teineteisest vajaliku suurusega distantsidel
Iga õpilane saab küsida individuaalset nõu ja esitada kodutööd treenerile vastamiseks

Tunnid toimuvad Tallinnas Pirita-Kosel või Mustamäel individuaalselt kokku lepitud aegadel
Õpilased saavad valida, kas eelistavad treenida siin või sealpool Tallinnat ning valida endale sobivaima aja treenimiseks

Registreerimiseks tuleb osta veebikooli materjalid ja täita registreerimise vorm:
Kontakt-trennides toetume veebikooli teooriamaterjalidele ja seetõttu ei saa ilma nendeta kursusel osaleda.

Kontakt-trennidesse kohta broneerides nõustud kehtivate Koolituse tingimustega


Oktoobri semester algab 26.oktoobril konkursi korras. Tingimustega saad tutvuda SIIN

Kohalkäimise tundide kava:

Veebimaterjalide õppekava

Korduma kippuvad küsimused:

See kursus sobib kõige paremini koertele, kes reageerivad agressiivselt, haukudes, tirides, tardudes või põgenemisvastega tänaval teisi koeri nähes. Kursusel õpitud meetoditest on abi ka teiste ärrititega töös, nagu inimesed või autod, kuigi selle probleemiga tegelemiseks ei ole kontakt-tunni formaat ideaalseim ja õppijal tuleb arvestada suurema iseseisva töö hulgaga. Koertega, kelle ärevustase on püsivalt kõrge, ka koduses ärritivabas keskkonnas, soovitame enne kursusega liitumist käia ära koerte ärevushäiretele spetsialiseerunud veterinaari dr Anu Poopuu juures konsultatsioonis. Kahtluse korral kirjuta info[at]koertekoolkratt.ee või helista meile ja vaatame teie koera sobivuse koos üle.

Paljud koerad ei suuda süüa maiuseid, kui nende taluvuslävi on ületatud. Sellel kursusel töötame me allpool koera taluvusläve ja loome soodsad tingimused selleks, et koera oleks võimalik soovitud käitumiste eest ikkagi prmeerida.

Murelike koerte kursuse esimesed 3 tundi on täiesti individuaalsed ja sealt edasi toimuvad tunnid paarides selliselt, et sinu koera trennikaaslane on täpselt nii kaugel ja nii lühidalt nähtaval, kui sinu koerale vaja on. Sellises paaristrenni formaadis saavad murekoerte omanikud üksteist oma treeningteekonnal aidata, etendades teineteisele kontrollitud ärriteid. Seetõttu sobibki murekoerte kursus sellistele koertele, kes muudes grupitrennides hästi hakkama ei saa.

Emma Jäger

Mari Teras

Janne Varblane