Murelikud koerad - algajad

Veebiloengud koeraomanikele, kelle koerad kaotavad jalutades enesevalitsuse

Kursuse kokkuvõte

Kas sinu koer kaotab teisi loomi või muid ärriteid nähes pea ja hakkab haukuma või tirima? Tunned hirmu järgmise jalutuskäigu ees, sest kardad, et ei suuda teda kinni hoida ja ta võib muutuda ohtlikuks... rääkimata sellest, et see on füüsiliselt ja vaimselt sulle endale kurnav?

Kõige kindlam viis koera ärevat käitumist muuta, on muuta koera emotsioone!

See koolitus on mõeldud hoolivale koeraomanikule, kelle koeral on hirmu- või ärevusprobleem mingi konkreetse ärriti suhtes. Sellise koera omanikuna tead ilmselt hästi, kui keeruline on leida endale harjutamiseks abilisi ning kuidas vahel on väga raske ise hinnata oma treeningplaani sobivust. Tahame sind sellest murest vabastada ja aidata koostada oma koerale efektiivse individuaalse treeningplaani, luua tugeva treeningrutiini ja leida sobivad abilised harjutamiseks. Kursus sobib eriti hästi teiste koerte suhtes pelglikult, agressiivselt või ülemeelikult käituvatele koertele, aga on tegelikult kohandatav ka muude hirmude või ärevushäiretega koertele, nagu on paljud meie tublid õpilased korduvalt tõestanud :).

Meie treeneritel on kogemus rohkem kui 600 murekoeraga ja suure tõenäosusega oleme aidanud ka sinu koerale sarnast tüüpi murekoeri. Oma kliente nõustades jõudsime juba 2014 aastal selleni, et iga murekoer vajab edu saavutamiseks individuaalset lähenemist, süsteemset ja hästi organiseeritud treeningut ja tema omanik peab mõistma koera käitumist ja treeningtehnikaid une pealt. Murelike koerte kursus on selle avastuse tulem, sest see võimendab individuaalkonsultatsioonide väärtust süvakoolituse formaadis. See tähendab, et kursuse lõpuks on meeleheitel murekoera omanikust saanud päriselt oma koera tugi-isik ja ekspert!

Kursuse õppetöö toimub kahes osas:
1. TEOORIA OSA VEEBIKOOLIS
2. PRAKTILINE OSA TREENERI JUHENDAMISEL NÄOL  

Treeneri juhendamisega koha broneerimiseks tuleb eelnevalt osta veebikooli materjalid!  

KONTAKTTUNDIDESSE REGISTREERIMISE INFO LEHEKÜLJE ALL OSAS!

Kursuse jooksul saab veebikooli õpilane:

 • Õppida oma koera ärevust vähendama praktikas toimivate, pikaajalise efektiga ja looma suhtes sõbralike meetoditega
 • Olla harjutute rakendamisel päriselt edukas, tänu samm-sammulistele juhistele
 • Õppida oma koera keerulistes olukordades edukamalt kontrollima ja vähendama seeläbi jalutuskäigu-stressi
 • Õppida ette aimama oma koera käitumist ja tänu sellele panna ennast ja koera rohkem õnnestuma
 • Muutuda koerajuhina enesekindlamaks läbi kindlustunde, et tead täpselt kuidas keerulistes olukordades reageerida
 • Saada osa meie õpilaste toetava ja infoküllase kogukonnaga Facebookis

Kursuse jooksul saab kontakttunni õpilane:

 • Koostada oma koera inviduaalset iseloomu ja eripärasid arvestava treeningplaani
 • Maksimaalset individuaalset tuge koerte probleemkäitumistele spetsialiseerunud treenerilt
 • Saavutada treeneri vahetu juhendamise all vilumuse kõigi treenimisvõtete rakendamisel
 • Õppida ja leida tuge teiste sarnase probleemiga õpilaste kogemusest
 • Hoida oma treenimismotivatsiooni nii kõrgena, et saab näha juba mõne nädalaga esimesi suuri edusamme
 • Liituda kursuse lõpus Murelike koerte trenniklubiga (seal liigub palju täiendavat materjali ning on võimalus meie õpilastega koos iseseisvalt treenida)

NB! Kohalkäimise tundides ilma veebimaterjale ostmata ja läbi töötamata osaleda ei saa, sest kursuse praktilises osas on sul vaja endal hästi tunda veebikooli teooriat.

Triinu Sillamaa

Murekoera omanik

"Soovitan Krati koertekooli ja treener Marit kõigile, kes soovivad oma koeraga positiivse treeningu läbi saavutada suurepärast koostööd."
Olen väga tänulik Krati koertekoolile, eriti murelike treener Marile. Krati murelike kursusele tulin ülielava aastase labradoriga, kellega olime eelnevalt käinud juba kolmes koertekoolis (kutsikakoolis, kuulekuses), kus harjutuste õppimine tuli lihtsalt, aga koera tähelepanu saamine ja hoidmine oli peaaegu võimatu. Me igapäevased jalutuskäigud tähendasid ainult tirimist ning kodus oli pidev tähelepanu nõudmine koeruste tegemisega. Seda kõik hoolimata igapäevastest pikkadest jalutuskäikudest ja nn istu-lama treenimisest. Koer reageeris tirimise-hüppamise-haukumisega kõigele – inimesed, loomad, lõhnad, keskkond.
Kratis hakkasime koeraga samm-sammult õppima koostööd tegema, et saavutada lõpuks nauditavad jalutuskäigud ja koosolemised. Praeguseks oleme käinud aasta jooksul neljal mureliku kursusel ja jätkame aeg-ajalt ikka murelike trennide külastamist, et turvalises keskkonnas kinnistada enda ja koera oskuseid. Me jalutuskäigud on juba päris toredad. Eks tirimist ikka esineb, eriti kui vastu tuleb elav ja haukuv koer, aga koer ja ma ise juba teame, kuidas sellisest olukorrast võimalikult hästi välja tulla. Krati kursuste suur pluss on põhjalikud materjalid ja treeneri individuaalne lähenemine lähtuvalt iga koera ja omaniku vajadustest.
Ma olen saanud igale oma küsimusele vastuse ja murele lahenduse. Igas olukorras on treener Mari olnud ülitoetav ja rahulikult aidanud mul oma koeraga suurepärast sidet luua. Kahju on ainult, et ma ei tulnud oma koeraga kohe kutsikana Krati koertekooli. Ilmselt oleks meil enamus muresid olemata olnud.
 

Õppematerjalide tasu
(kontakttundidesse registreerimise eeltingimus):

Kohalkäimise tundidesse registreerimine

Järgmine murelike koerte kontaktkursus alustab jaanuaris 2023! Kui soovid esimeste seas registreerimise avamisest teada saada, siis anna oma huvist märku aadressil gerda[ät]koertekoolkratt.ee

Kontaktkursus on 8 nädalat individuaalset nõustamist ja tuge koerte ärevusprobleemide spetsialistilt, mille käigus saad:

✅ Individuaalse treeningplaani, mis aitab vähendada sinu koera ärevust
✅ Veekindla plaani, kuidas vähendada reaktsioone teie igapäevastel jalutuskäikudel (treener vaatab koos sinuga teekonna üle ja aitab leida lahendused kitsaskohtadele)  
✅ Korraliku vilumuse ärevat käitumist vähendavate harjutuste läbiviimises, kohtudes treeneriga igal nädalal silmast silma  
✅ Põhjaliku arusaamise koerte kehakeelest ja sellest tuleneva oskuse efektiivselt ennetada või lahendada keerulisi olukordi  
✅ Oskuse õpetada oma koera ka keerulisemates olukordades koostööd tegema  
✅ Probleemilahendust koos treeneriga, kui sinu koer ei ole päris "nagu õpikus" ja üllatab teistsuguse käitumisega
✅ Võimaluse 24/7 pöörduda spetsiaalse Facebooki grupi kaudu treeneri poole abi saamiseks  
✅ Grupi toe ja võimaluse õppida inimestelt, kellel on sarnased väljakutsed  
✅ Motivatsiooni treenimiseks ja enesekindluse ootamatute olukordade lahendamiseks

Tunnid toimuvad Tallinnas Pirita-Kosel või Mustamäel individuaalselt kokku lepitud aegadel.
Õpilased saavad valida, kas eelistavad treenida siin või sealpool Tallinna ning valida endale sobivaima aja treenimiseks. Trenni aeg ja koht lepitakse kokku iga nädala alguses.

Kohalkäimise tundide hind on 600 eurot (+97 eurot veebikooli materjalid, hinnad sisaldavad käibemaksu)
 
Registreerimiseks tuleb osta veebikooli materjalidVeebimaterjalidega on võimalik tööd alustada sulle sobival ajal, isegi kui kontaktkursust hetkel alustamas ei ole.
Kontakttrennides toetume veebikooli teooriamaterjalidele ja seetõttu ei saa ilma nendeta kursusel osaleda.

Kõikide küsimuste või osalemissooviga võta julgelt ühendust gerda[ät]koertekoolkratt.ee
Kontakttrennidesse kohta broneerides nõustud kehtivate Koolituse tingimustega

Kohalkäimise tundide kava:

Veebikooli teemad:

Korduma kippuvad küsimused:

See kursus sobib kõige paremini koertele, kes reageerivad agressiivselt, haukudes, tirides, tardudes või põgenemisvastega tänaval teisi koeri nähes. Kursusel õpitud meetoditest on abi ka teiste ärrititega töös, nagu inimesed või autod, kuigi selle probleemiga tegelemiseks ei ole kontakt-tunni formaat ideaalseim ja õppijal tuleb arvestada suurema iseseisva töö hulgaga. Koertega, kelle ärevustase on püsivalt kõrge, ka koduses ärritivabas keskkonnas, soovitame enne kursusega liitumist käia ära koerte ärevushäiretele spetsialiseerunud veterinaari dr Anu Poopuu juures konsultatsioonis. Kahtluse korral kirjuta info[at]koertekoolkratt.ee või helista meile ja vaatame teie koera sobivuse koos üle.

Paljud koerad ei suuda süüa maiuseid, kui nende taluvuslävi on ületatud. Sellel kursusel töötame me allpool koera taluvusläve ja loome soodsad tingimused selleks, et koera oleks võimalik soovitud käitumiste eest ikkagi prmeerida.

Murelike koerte kursuse esimesed 3 tundi on täiesti individuaalsed ja sealt edasi toimuvad tunnid paarides selliselt, et sinu koera trennikaaslane on täpselt nii kaugel ja nii lühidalt nähtaval, kui sinu koerale vaja on. Sellises paaristrenni formaadis saavad murekoerte omanikud üksteist oma treeningteekonnal aidata, etendades teineteisele kontrollitud ärriteid. Seetõttu sobibki murekoerte kursus sellistele koertele, kes muudes grupitrennides hästi hakkama ei saa.